Державні установи, комунальні підприємства, органи місцевої влади та ОТГ зобов’язані робити закупки потрібних товарів, робіт та послуг через онлайн систему Прозорро. Це унікальна платформа державних закупівель, яка забезпечує прозорість та відкритість всіх процедур та етапів купівлі-продажу, запобігає корупційним схемам. Підприємці та компанії з різних регіонів України та з інших країн можуть бути постачальниками і отримувати крупні замовлення.
Для зручності Прозорро також долучає до роботи партнерські ресурси. На авторизованому майданчику Mega Sale можна пройти реєстрацію за посиланням megasale.com.ua, отримати консультацію по пошуку та підготовці до відкритого аукціону.
Державний та громадський контроль сфери державних закупівель
Для того, щоб через ProZorro не проводилися закупівлі по змові між учасниками електронних торгів, за всіма процедурами уважно стежать контролюючі та регуляторні органи. Крім того, функція моніторингу доступна для всіх учасників та громадських активістів. Якщо хтось бачить ознаки корупційних схем та дискримінації учасників, він має змогу і зобов’язаний подати скаргу чи інше повідомлення до АМКУ (Антимонопольного комітету України).
Як відповідні органи контролю реалізують свої повноваження:
- Перевіряють наявність річного плану у замовників та ідентичність цін та характеристик предмету закупівлі з затвердженим та оприлюдненим річним планом.
- Аналізують законність процедури проведення відкритих електронних торгів, результати аукціонів.
- Моніторять оплату до договорам з переможцями. У випадку не надання необхідних документів, відміни тендеру чи судового оскарження результатів торгів не допускають здійснення платежів по укладеному контракту.
Для визначення законності результатів публічного аукціону перевіряються всі документи, які опубліковані у системі Прозорро. Банківським установам заборонено проводити платежі при відсутності належно оформленого звіту про результати торгів.
Державні контролюючі органи не втручаються у процедуру публічного аукціону ProZorro до моменту виявлення порушень. Також і громадським організаціям та об’єднанням заборонено втручатися у процеси електронних торгів. Громадський контроль забезпечує більше ретельний та детальний аналіз відповідності до закону, та регламентований ЗУ України «Про громадські об’єднання», «Про звернення громадян».