Що таке тендер

Багато людей вже мали змогу чути про тендер, але далеко не кожен дійсно розуміє, що саме означає це слово. Насправді тендери це наразі єдиний спосіб проводити закупівлі у державному секторі. Тобто якщо мова йде про державну організацію, то їй постійно потрібні якісь продукти або послуги, а єдиним способом це все отримати буде проведення тендеру. Якщо взяти до уваги той факт, що кожна така організація частіш за все є досить великою і може потребувати значних закупівель, то тендерна політика держави є надзвичайно корисним напрямком для приватних підприємств.

Якщо більш детально зупинятися на самому тендері, то слід відмітити, що це своєрідний аукціон, який проводиться у електронному форматі. Для того, щоб забезпечити його прозорість, кожен тендер проводиться на спеціальній платформі Прозоро. Кожен приватний підприємець, який має бажання позмагатися за можливість отримати велике державне замовлення повинен зареєструватися на одному зі спеціальних акредитованих майданчиків, які нададуть змогу взяти участь у проведенні тендеру. Наразі це єдиний спосіб стати учасником, а значить, що в даній системі обов’язково повинна бути кожна державна установа, а також там можна знайти велику кількість приватних підприємств, які можуть не тільки боротись за право отримати замовлення, а і самостійно провести тендер, щоб знайти найкращого виконавця.

Необхідність тендеру

Необхідність у проведенні тендеру виникла ще давно, але обов’язковим для державних установ цей процес став нещодавно. Це було спричинено бажанням подолати корупцію у сфері державних закупівель, адже саме там дуже часто робляться найбільші фінансові махінації чиновників, що можуть просто віддавати державні гроші за цілком інші напрямки. Тим не менш, тендер здатен це все змінити, адже кожна особа має право спостерігати за процедурою проведення тендерів та самостійно оцінювати результати їх проведення. Якщо виникає підозра, що результати тендеру не відповідають дійсності та не є справедливими, то кожен має право їх оскаржити у встановленому законом порядку. Цей процес був передбачений, так що кожен громадянин може захищати свої інтереси та оскаржити рішення, прийнято під час проведення тендеру.

Проте такої необхідності частіш за все просто немає, адже кожен приватний підприємець має змогу розраховувати на абсолютно чесний відбір переможця тендеру. Насправді його визначає навіть не людина, а цілком автоматизована система, що діє за певним алгоритмом. Тобто кожен з учасників має шанс на перемогу лише в тому випадку, якщо його пропозиція і справді була цікавою. Перемагає у тендері те підприємство, яке запропонувало найкращі умови протягом трьох відокремлених турів аукціону. Цей процес будувався на основі того, що необхідно було створити дещо цілком самостійне та максимально справедливе.

Сам тендер є насправді прекрасним способом подолати всі ті нечесні рухи державних коштів, які дуже часто осідали в кишенях чиновників. До того, як даний аукціон став необхідністю, дуже складно було контролювати рух коштів державного бюджету. Навіть якщо припустити, що всі вони використовувалися за необхідністю, то не слід забувати, що тендерна політика держави допомагає знайти найкращі пропозиції від підприємців, а значить, це в будь-якому разі економія коштів державного бюджету. Наразі є статистичні дані, які свідчать про те, що з моменту встановлення тендерної системи було зекономлено мільйони гривень.

Для того, щоб стати частиною цієї системи, дуже важливо ознайомитися з додатковою інформацією, що стосується тендерів. Зробити це можна на порталі https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/zvit-prozorro. Тут є все необхідне для того, щоб Ви мали змогу більш детально дізнатися про цей напрямок.

Автор: admin