Сьогодні оренда земельних ділянок у місті Київ та інших містах України здійснюється через спеціальні торги Прозорро.Продажі. Велике число лотів з комунальними державними та приватними наділами, що мають різне цільове призначення, можна знайти на майданчику УЕБ.
Оренда земельних ділянок у Києві: як взяти участь?
Україна належить до індустріально-аграрної країни, отже, сільське господарство відіграє величезну роль в економіці держави. Останні 30 років у цій сфері були стримування через відсутність механізмів та чинного мораторію на землю сільськогосподарського призначення.
Щоб вирішити цю проблему, влада вжила кардинальних заходів. За період 2020-2021 років були прийняті дуже важливі закони, які закликали зробити оборот землі, включаючи її оренду, прозорим, справедливим і чесним. Виходячи із норм чинного законодавства, всі торги державним, комунальним та приватним земельним активом відбуваються через систему Prozorro.Sale. Земельні ділянки приватної форми власності виставляють сам власники за власним бажанням.
Основний документ, який задовольняє факт оренди ділянки, є договір, в якому міститься така інформація:
- Площа, кадастровий номер земельної ділянки;
- Строк дії договору та дата укладання;
- Інформація про орендну вартість, рядок.
Важливо пам’ятати, що ділянку, яка взята за часів користування, можна використовувати лише за цільовим призначенням. Якщо ці правила будуть порушені, то з таким орендарем відбудеться розірвання договору.
Чинне законодавство також передбачає максимальний термін на передачу земель сільськогосподарського призначення в оренду, що становить 50 років. Багато фахівців рекомендують віддавати свої землі за часів використання на мінімальний термін, що становить 7 років. Багато лотів є на сайті УЕБ https://sale.ueex.com.ua/news/orenda-zemli-u-m-kyqiv-cherez-prozorro-prodazhi.
Велике число лотів з оренди земель сільськогосподарського та іншого цільового призначення у Києві та інших містах України ви можете знайти на аукціонних системах Прозорро.Продажі. Торги проходять через акредитовані майданчики цієї системи. До такого майданчика можна віднести Українську енергетичну біржу. За період дії відкритого земельного ринку вже відбулося 426 тисяч аукціонів, які сумарно принесли до державного бюджету понад 58 мільярдів гривень.
Оренда земельної ділянки: особливості
Щоб взяти участь в аукціонах з оренди земельних ділянок у місті Київ чи будь-якому іншому місті України необхідно виконати такі дії:
- Пройти реєстрацію на майданчику ТОВ «Українська енергетична біржа»;
- Вибрати відповідний лот;
- Подати ділянки заявку на участь;
- Надати всі необхідні документи;
- Зробити власну ставку.
Що важливо, переможець аукціону визначається автоматично за найвищою ставкою. Це повністю викорінює всі корупційні схеми та сірі махінації, які діяли на земельному ринку в Україні протягом довгих років.