Ціни на ринку газу

Протягом останнього року котирування природного газу змінювалися в різні боки під тиском поставок. Однак це не дивно, так як сила продавців існує на цьому ринку вже багато років. Навіть пандемія Covid-19, яка явно вразила ринки багатьох товарів і послуг, не сильно змінила ринок природного газу з точки зору цін на газ. Однак, це не означає, що цей 2021 не внесе суттєвих змін у цінові коливання газу. З фундаментальної точки зору заслуговує на увагу значне падіння попиту на газ в світі.

Тенденції ринку газу

Міжнародне енергетичне агентство заявило в своїх прогнозах, що протягом 2020 значно знизився світовий попит на природний газ до рівня 3850 млрд.кубометрів. Якщо цей сценарій буде продовжувати реалізовуватися і в 2021 році, це буде означати найбільше щорічне зниження попиту на газ в історії. Рекордне зниження попиту на газ є результатом двох основних факторів. Перший — це, звичайно, спад в промисловості, викликаний пандемією. Другим фактором є надзвичайно м’яка нинішня зима, яка зменшила попит на природний газ, який використовується пересічними громадянами для опалення.

У минулому році спостерігалося значне збільшення кількості споживачів, які змінили постачальника газу. Дані, надані операторами розподільних систем, показують, що на початок 2021 постачальника змінили 43,92 тис. споживачів. Це суттєвий показник, який теж пливає на конкуренцію, а отже і на структуру ринку.

Очікування 2021

Експерти прогнозують, що в разі спаду пандемії Ковід-19 на кінець 2021 очікується незначне збільшення попиту на газ, а потім і стабілізації ціни на цей енергоресурс та інші.

Переваги Української енергетичної біржі

Українська енергетична біржа — посередник на ринку купівлі-продажу. Ми гарантуємо:

  • актуальну повну інформацію про біржового котирування, ситуації на ринку і глобальних тенденцій ринку енергоносіїв;
  • професійну підтримку експертів з енергетичних питань;
  • експертну консультацію щодо організації і формування ринків енергоресурсів.

Українська енергетична біржа www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ — команда професійних експертів і надійний партнер в світі енергоресурсів і ринкових коливань. Ми гарантуємо надійну стабільну допомогу вашому бізнесу.

Автор: admin